İdari Danışmanlık

 

Altın kuralı özetleyerek başlayalım…

“Eğer ki, işinizi yönetemiyorsanız; bilin ki, o iş sizi yönetiyordur…”
Her şirket aslında kar etmek ve varlığını pekiştirmek üzerine kuruluyor, ancak; yanlış hesaplar, sistemsiz çalışmalar ve elbette hayalci yaklaşımlar, çoğu kez farklı sonuçlarla, emekleri  ziyan ediyor ve onca çabanın sonunda elinizde kalana üzülerek tanık oluyorsunuz.

Onbeş yıla yakın süredir, onlarca sektöre, yüzlerce firmaya, binlerce çalışana, dışardan bakma ve iyisiyle kötüsüyle, o büyük resimleri defalarca görme imkanımız oldu.Taze ve güçlü hayallerle kurulan onlarca firmaya tanık olduğumuz gibi, bir süre sonra devredilen yada kapanan onlarca firma da gördük.

Başarısız olan yada bir sebeple akamete uğrayan bu girişimlerin hemen hepsinin ortak hikayesi, değişen dünya ve ülke koşullarını doğru okuyamayıp, nitelikli bir sistem kurmadan ve şirket kültürü oluşturamadan kaybolup gitmeleri yönündeydi.

İşte bu yüzden, size doğru yerden bakmanın ve doğru zamanda doğru şeyleri yapmanın yol — yordamlarını sunmaya çalışıyoruz.

Türk usulü girişimci ruhlarımız, yeni düzende yerini; daha fazla belirsizliğe, daha çok şeyi bilmeye ve daha analitik düşünmeye mecbur bıraktı. Eski zamanların klasik iş kurma yöntemleri de, gülümseten hikayeleri de, kendini tozlu raflara kaldırdı. Artık kahvehanede yada dost meclislerinde “biri kaportacı, biri mekanikçi, diğeri de elektrikçi olan üç arkadaşın hadi bir dükkan açalım ” kurgusundan oldukça uzağız.

Zamanı okumanın, zamanı anlamanın ve ona uygun davranmanın dayanılmaz mecburiyetleri içindeyiz. Büyük beklenti ve fedakarlıklarla kurduğumuz işletmemiz, oyunu kurallarına göre oynamadığımızda, artık bizim olmaktan çıkıyor. Hiç arzu edilmese de, ya tedarikçi firmalarımızın payandası, ya merhametine kaldığımız bankaların ipotekli işletmesi, ya da güven bunalımlarıyla kan kaybeden ortaklı – bölünmüş yapılara dönüşüyor.

Onlarca farklı sorunun, birkaç cümlelik reçeteleri elbette bulunmuyor ancak ihtiyaç duyulan düşünme ve iş yapma biçimlerimizi birkaç cümleyle özetlemek mümkün.

DOĞRU işi,
DOĞRU zamanda,
DOĞRU bir maliyet analiziyle,
DOĞRU insanlardan oluşmuş bir ekiple,
DOĞRU yöntemler kullanarak,
DOĞRU otokontreller oluşturup,
DOĞRU biçimde yöneterek yapmak…

Bu 7 doğruyu hayata geçirmek ve şirketleri daha kurumsal yapılar haline getirmek için, mantıklı iş süreçleri oluşturmak amacıyla yıllardır mesaideyiz. Birlikte çalıştığımız ve önerilerde bulunduğumuz firmaların sayısı arttıkça herkes için Kazan -Kazan ekseninde bir geleceği kurmaya çabalıyoruz. Kazandığımızdan daha fazlasını kazandırmak hem insani görevimiz, hem ahlaki sorumluluğumuz, hemde ülkemiz ve insanlarımız için mecburiyetimizdir.

Çünkü şunu artık çok iyi biliyoruz; 
Bütün işletmelerimiz, kurucuları kim olursa olsun, bu ülkenin ortak değeri ve kazanımlarıdır. Onlar korunur ve geliştirilirse kuran da kazanır, çalışan da kazanır, çevresi de kazanır, memleket de kazanır.

Yönetim Danışmanlığı; Faraziyeden ve hayalcilikten öte bir yaklaşımla, sizinle birlikte stratejik hamleleri kurgulamayı içeriyor.Gecikmeden, ötelemeden…  

Çünkü; Siz işinizi iyi yönetemediğinizde, işiniz sizi çok iyi yönetmeye başlıyor…

Birlikte düşünelim ve işiniz için nitelikli bir şeyler yapalım.

Yarın için; Bugünden…

Nurullah ÖZTÜRK

 

  • Hizmetlerimiz;
  • İdari Danışmanlık Hizmetleri,
  • Erp – Mrp – Crm – Yazılı Sistemleri Ekseninde Yönetim.
  • İş Akışı – Organizasyon Şeması – Yetki Görev Tanımları
  • Maliyet ve Karlılık Analizi,
  • Verimlilik ve Tutundurma Eskizleri,
  • Otokontrol ve Geri Besleme Mekanizmaları,
  • Personel Seçimi, Eğitimi ve Yönlendirme Hizmetleri,
  • Kurumsal Kimlik ve Markalaşma Planlaması